amarantowy | e-blogi.pl
_blog amarantowy
Agroturystyka 2013-05-16

Agroturystyka jest postacią wypoczynku, jaka ma za zadanie upodobnić pobyt do mieszkania w warunkach chłopskich. W większości wypadków chodzi tylko o sam pobyt, jednak może dodatkowo się wiązać z pracą u osoby, która przyjmuje nas na nocleg.

W skład tej formy turystyki wchodzą przeróżnego rodzaju usługi, poczynając od samego zakwaterowania, przez częściowe lub całkowite wyżywienie, w większości przypadków powiązane z degustowaniem miejscowych smakołyków, następnie przez rozmaitego typu aktywne formy wypoczynku, takie jak wędkarstwo, jazda konna, szkolenie rzemiosła artystycznego itp., a na pomocy w gospodarstwie rolniczym kończąc.

Agroturystyka można powiedzieć, iż jest formą turystyki wiejskiej, dzięki której mieszkańcy miast mogą zapoznać się z życiem na wsi. Mogą brać udział w codziennych zajęciach w gospodarstwie rolnym, w pracach polowych, przy obrządzaniu zwierząt hodowlanych, a na dodatek poznają miejscowe obyczaje, obrzędy ludowe i inne lokalne atrakcje.

Dzięki agroturystyce hamuje się wyludnianie obszarów wiejskich oraz górskich, wznosi się bazę noclegową, jaka jest w zasięgu finansowym większości ludzi oraz propaguje się zdrowy i ekologiczny tryb życia oraz ekologiczną produkcję rolną.

W większości przypadków gospodarstwa agroturystyczne powstają w miejscach szczególnie chętnie uczęszczanych w czasie wolnym przez obywateli Polski i innych krajów europejskich. Są to głównie obszary górskie, takie jak Tatry, Karkonosze czy Bieszczady. Niemniej jednak równie interesującymi terenami są pojezierza, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii i Mazur. Wszystkie te tereny zapewniają niesamowite atrakcje dla przybywających na odpoczynek turystów i gwarantują niesamowite wrażenia w trakcie jego trwania.

Dlatego też, nie ma co się dziwić, że ta forma spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej interesująca. Kusi niezwykłą liczbą dostępnych atrakcji, a oprócz tego jest bardzo przystępna finansowo, co w dzisiejszych czasach dla wielu ludzi ma spore znaczenie.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]