amarantowy | e-blogi.pl
_blog amarantowy
Zdrowie 2013-04-24

Nie powinno się chyba nikomu specjalnie tłumaczyć, że warto dbać o swoje zdrowie. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tryb życia, który wiedziemy służy wszelkiego rodzaju chorobom cywilizacyjnym, dbanie o zdrowie swoje i rodziny nabiera niezmiernie wielkiego znaczenia. A tymczasem, ażeby zadbać o to nie trzeba wielkiego wysiłku, w sumie wystarczy krztyna motywacji i samozaparcia. Gros chorób cywilizacyjnych jest spowodowana siedzącym trybem życia oraz jego pędem. O ile na prędkość trybu życia nie mamy w wielu przypadkach wielkiego wpływu, ponieważ w sumie musimy wykonywać pracę i zajmować się rodziną, a to niestety wymaga od nas życia w uporczywym pędzie, o tyle w przypadku siedzącego trybu życia zdołamy już wiele w tym temacie zmienić. I nie muszą to być jakieś wielce forsowne ćwiczenia, które wydobędą z nas siódme poty, wystarczy zwykły spacer. Najlepiej jakbyśmy odnaleźli czas, ochotę i możliwości, abyśmy zdołali codziennie przechadzać się przez minimum godzinę. Niemniej jednak, nawet co drugi dzień wyrwanie się na spacer pozwoli nam na zrelaksowanie się, podniesienie krzepy, spalenie paru zbędnych kilogramów, a dodatkowo na zacieśnienie więzi z rodziną, o ile zdecydujemy się na wspólne spacery. Nadto dla dzieci będzie to dodatkowa gratka i możność wykorzystania nadmiaru żywiołowości tuż przed położeniem się spać, jeśli zdecydujemy się na takie spacery wieczorkiem. No i damy im dobry przykład, jaki pewnie będą powielać ze swoimi dziećmi, więc w rzeczywistości powinno się poświęcić temu tych parę chwil w czasie dnia.
Oczywiście oprócz aktywności fizycznej, którą przed chwilą przedstawiłem, dobrze by było odmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie mówię, że należy je całkowicie zmienić w sposób radykalny, bo jeśli coś niezmiernie lubimy, to nie wypada z tego rezygnować, tylko starać się spożywać rozważnie. Dodatkowo warto jeść minimum 3 posiłki dziennie, choćby śniadanie i kolacja miały być bardzo małymi posiłkami. Kolosalnym błędem jest jedzenie wyłącznie jednego, ale za to wielkiego posiłku. Nie dość, że z tego powodu tyjemy, to jeszcze mogą wystąpić u nas problemy ze strony przewodu pokarmowego, których leczenie i diagnozowanie nie należą do subtelnych. No i oczywiście w naszym jadłospisie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców. Najlepiej aby były to świeże warzywa i owoce, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, to niech to chociaż będzie szklanka soku. Na dodatek podjadając owoce w prosty sposób zdołamy podnieść liczbę posiłków podczas dnia do rekomendowanych przez specjalistów od żywienia pięciu posiłków dziennie.


Wczasy 2013-04-16

Podróżując po obcym kraju jako globtroter należałoby mieć na uwadze kilka prostych rad, które spowodują, że podróż minie bezpiecznie i bez nerwów. Przestępstwo może się zdarzyć gdziekolwiek jesteś, a rozwaga wzmaga szanse na uniknięcie statusu ofiary w toku wakacji. Wskazane jest zrobić rozeznanie i mieć parę spraw na uwadze, dzięki czemu można uniknąć niewłaściwych epizodów, jak jesteś z dala od własnego domu.

Oto parę skutecznych pomysłów na dobry początek:

Przede wszystkim, przeglądanie internetu przed odjazdem do danego kraju. Internet jest zawsze zapełniony istotnymi wiadomościami i odwiedzając dobre strony internetowe będzie można ujrzeć jakie zagrożenia czatują na nas w wybranym kraju. Oficjalne strony turystyczne danego kraju są najlepszym źródłem informacji ten temat. Nazbieranie informacji przed podróżą i bieżąca czujność w czasie wycieczek ewidentnie zapewnią Ci relaks i fascynujący wypoczynek.

Rozumienie tubylczych praw i obyczajów kraju, który zamierzasz odwiedzić jest najistotniejszą częścią gromadzenia informacji przed podróżą. Ignorancja nie zwalnia nas od respektowania prawa i nie jest właściwą linią obrony w sytuacji jak je naruszymy. Jeśli planujemy poruszać się samochodem po danym kraju trzeba także bardzo skrupulatnie przestudiować regionalne przepisy prawa o ruchu drogowym.

Innym użytecznym pomysłem jest, ażeby posiadać dodatkowe kopie istotnych dokumentów, takich jak paszport, bilet, karty kredytowe i inne. Noś je z sobą cały czas, a oryginalne dokumenty pozostaw w swoim hotelu, tak aby maksymalnie je ochronić.

Dla bezpieczeństwa Twoich dokumentów i kart kredytowych pamiętaj, iż wypada umieścić je w oddzielnych portfelach lub kieszeniach. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku pieniędzy. W ten sposób można obniżyć niebezpieczeństwo straty wszelkich dokumentów i pieniędzy w tym samym czasie. Wielu turystów ma zwyczaj posiadania portfeli dla rabusiów. Taki portfel mieści niewiele gotówki wspólnie z fałszywymi identyfikatorami i wygasłymi kartami kredytowymi. Możesz dać to rabusiom w momencie napadu, w ten sposób uchronisz się od utraty wartościowych dokumentów i większej ilości pieniędzy.

Z drugiej strony, powinno się zadbać o własny wygląd w ciągu podróży po danym kraju. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, ażeby nie zwracać na siebie szczególnej uwagi nosząc na przykład wartościową biżuterię, zegarki czy też posiadając przy sobie sporo elektronicznych gadżetów, które mogą spowodować, że staniemy się pożądanym łupem dla rabusiów.

Będąc podróżnikiem to właśnie bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych powinno być największym priorytetem, tym bardziej, że nierzadko jesteś tysiące kilometrów od domu i każdy, nawet błahy problem, jest sporo ciężej przezwyciężyć aniżeli będąc u siebie.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]